بي ترديد نرم افزار آبا جز يکي از قوي ترين نرم افزار­هاي مهندسي است که بر پايه المان­هاي محدود فعاليت مي­کند. اين ابزار فوق العاده داراي بيشمار المان مي­باشد که به منظور شبيه سازي مي­توان از آنها بهره برد. در واقع اين ابزار قدرتمند به کمک المان­هاي محدود و از طريق شبيه سازي نسبت به حل مسائل ابتدايي و پيش پافتاده خطي و مسائل پيچيده غير خطي  اقدام مي­کند. اين برنامه شبيه سازعلاوه بر بررسي فيزيکي مواد قابليت تحليل و بررسي مواردي مثل حرارت، اتيک، انتقال ماده و را دارد.


مراحل استفاده از آبا


پيش پردازش


در استفاده از آبا در گام اول نياز به يک مدل و فايل ورودي داريم. براي داشتن فايل ورودي مي­توانيد از يک ويرايشگر متني استفاده کنيد و به منظور ساخت مدل مسئله مي­توانيد از  نرم افزار abaqus/cae استفاده کنيد. زماني که نرم افزار abaqus را بر روي سيستم خود نصب مي­کنيد در کنار اين نرم افزار گروهي از نرم افزار­ها نيز بر روي سيتسم شما ذخيره مي­شود. اين نرم افزار هم يکي از اين نرم افزار هاست که به منظور مدل سازي مسئله مورد استفاده قرار مي­گيرد.


پردازش


در مرحله پردازش، مسئله طراحي شده در بخش مدل سازي حل مي شود. مي ­توان گفت مرحله پردازش همين روندي است که در پس زمينه اجرا مي­شود. زمان مرحله پردازش مسئله مي­تواند نسبت به قدرت رايانه و يا پيچيدگي مسئله کاملا متفاوت باشد. 


پس پردازش


مرحله پس پردازنده مرحله اي است که نتيجه پردازش مورد بررسي قرار مي­گيرد. مدول بصري يا ساير پس‌پردازنده‌ها موجود وظيفه بررسي نتايج را برعهده دارند.


فمکس


فمکس برگذار کننده انواع کلاس­هاي آموزش برنامه­هاي مهندسي است.  femex در کنار ساير کلاس­هاي دايراش، اقدام به برگذاري کلاس­ آموزش نرم افزار آبا کرده است. به منظور شرکت در دوره آبا به آدرس femex.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام دوره آموزش آبا اقدام کنيد. بعد از شرکت در کلاس آموزش نرم ازفزار آبا موفق خواهيد شد تا فيلم آموزش آبا را تهيه کنيد. همچنين باگذراندن دوره آبا مقدماتي موفق خواهيد شد تا به راحتي با اين نرم افزار کار کنيد.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

هاست دانلود
نمایندگی خرید قطعات کولرگازی در شیراز hersad تک ستاره آموزش بهینه سازی سایت Tanya هتل های ایران - هتل های تهران Herb دکوراسيون داخلي این منم